WARSZTATY TELEWIZYJNE dla studentów dziennikarstwa

Logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej, UJK oraz Unii Europejskiej

Zapraszamy studentów czterech ostatnich semestrów kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna do udziału w warsztatach telewizyjnych w ramach projektu „NOWE PERSPEKTYWY rozwoju Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach”.

Warsztaty obejmują dwa bloki:

• Wystąpienia publiczne i autoprezentacja (10 godzin);
  • Podstawowy kurs prezenterski (25 godzin).

Warsztaty planowane są w profesjonalnym studiu telewizyjnym, w małych grupach. Uczestnicy poznają zasady zachowania i pracy przed kamerą, nauczą się przygotowywania i prowadzenia wywiadów, pisania oraz wygłaszania zapowiedzi (także przy użyciu telepromptera). Elementem warsztatów będzie też indywidualna analiza dokonanych nagrań pod względem ogólnego wrażenia, zwięzłości treści, poprawności językowej i skuteczności przekazu, sposobu wykorzystania środków technicznych (mikrofon, kamera), świadomości sytuacji studyjnej, sposobu posługiwania się głosem oraz zachowań niewerbalnych.

Można wziąć udział w obydwu blokach lub jednym wybranym. Do udziału w Projekcie nie może przystąpić osoba korzystająca równocześnie z Programu Erasmus+ bądź osoba, która uczestniczyła w pierwszej edycji warsztatów. Warsztaty planowane są na maj 2022 r.

Dokumenty zgłoszeniowe: formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w dniach od 17 do 27 stycznia 2022 w godzinach 9:00-14:00 w Biurze Projektów w budynku Wydziału Humanistycznego, ul. Uniwersytecka 17, pokój nr 42. Regulamin projektu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://whum.ujk.edu.pl/wydzial/projekty/nowe-perspektywy/dokumentacja-projektu-3/ oraz w pokoju 42.

Kryteria rekrutacji w ramach modułu podnoszenia kompetencji:

1) Posiadanie statusu studenta/tki kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (z wyłączeniem I roku I stopnia), potwierdzonego zaświadczeniem z Dziekanatu (kryterium formalne – obowiązkowe).

2) Średnia ocen z ostatniego zaliczonego semestru studiów (semestr letni 2020/2021) – liczba pkt. = wysokość średniej; potwierdzenie – zaświadczenie z dziekanatu WH o średniej  ocen.

3) Udokumentowana działalność w:

1. a) kołach naukowych (1 pkt. – 1-2 aktywności; 2 pkt. – 3 i więcej aktywności),
  2. b) organizacjach studenckich innych niż koło naukowe (1 pkt. – 1-2 aktywności, 2 pkt – 3 i więcej aktywności),
  3. c) organizacjach o charakterze wolontaryjno-charytatywnym, tj. fundacjach, stowarzyszeniach itp. (1 pkt. – 1-2 aktywności, 2 pkt – 3 i więcej aktywności). Potwierdzeniem ww. aktywności mogą być: kserokopia legitymacji; kserokopia umowy; zaświadczenie opiekuna koła naukowego, zarządu organizacji, osób uprawnionych do reprezentowania organizacji.

Za każdy udokumentowany typ aktywności określony w literach a), b), c) przyznane będzie od 1 do 2 pkt. Łącznie za kryterium określone w pkt 3) można zdobyć maksymalnie 6 pkt.

4) Dodatkowe praktyki zawodowe nie wynikające z planu studiów (1 pkt. – 1-2 aktywności, 2 pkt – 3 i więcej aktywności). Weryfikacja na podstawie umowy/porozumienia/zaświadczenia.

5) Udział w konkursach/zawodach o charakterze naukowym/ edukacyjnym: (1 pkt. – 1-2 aktywności, 2 pkt – 3 i więcej aktywności). Weryfikacja na podstawie dyplomu/zaświadczenia organizatora.

Maksymalnie za wszystkie kryteria można uzyskać 15 punktów.

Listy rankingowe będą tworzone od najwyższej do najniższej liczby uzyskanych punktów. W przypadku, gdy kilku kandydatów uzyska taką samą liczbę punktów, decydującym kryterium będzie średnia ocen, następnie dodatkowe praktyki zawodowe nie wynikające z planu studiów i następnie udokumentowana działalność w kołach naukowych, organizacjach studenckich i organizacjach o charakterze wolontaryjno-charytatywnym.

Projekt o numerze POWR.03.05.00-00-Z225/17 realizowany jest przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.