Ogólnopolski protest środowiska akademickiego

komhum-1024x258

Zawiadamiamy, że wszystkie Instytuty Wydziału Humanistycznego UJK podjęły decyzję o przystąpieniu do protestu środowiska akademickiego. W dniu 10.06.2015 roku wywiesimy czarne flagi, by sprzeciwić się decyzjom prowadzącym do kryzysu szkolnictwa wyższego w Polsce. Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia protestu, gdyż polityka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ostatnich latach prowadzi do marnotrawienia potencjału naukowego pracowników, studentów i doktorantów. Brak prawdziwego dialogu społecznego ze środowiskiem naukowym skłania nas do podjęcia zdecydowanych kroków.

Sprzeciwiamy się:

• skrajnemu niedofinansowaniu polskiej nauki;

• absurdalnej biurokratyzacji życia naukowego;

• bierności ministerstwa wobec skutków niżu demograficznego na uniwersytetach.

Domagamy się podjęcia natychmiastowych działań antykryzysowych w celu ratowania polskiej nauki.