Profesor Zoltán Kövecses na Wydziale Humanistycznym

W ubiegłym tygodniu mieliśmy wielką przyjemność i zaszczyt  gościć na  Wydziale Humanistycznym Profesora Zoltána Kövecsesa, znanego lingwistę kognitywistę, znawcę metafory konceptualnej, leksykografa.

W czwartek 23 marca 2017 roku Profesor wygłosił w auli naszego Wydziału dwa wykłady otwarte (Metaphor, Mind, Motivation. The Role of Context, Teaching English Idioms in the Future). Wzięli w nich udział studenci, pracownicy, uczniowie i nauczyciele kieleckich szkół.

W piątek 24 marca 2017 roku Profesor Zoltán Kövecses otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Zgodnie z treścią Uchwały Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego tytuł doktora honorowego został nadany Profesorowi Kövecsesowi na wniosek Rady Wydziału Humanistycznego z następującym uzasadnieniem: „Wybitnemu językoznawcy, niestrudzenie odkrywającemu istotę ludzkiego poznawania rzeczywistości, badaczowi metafory konceptualnej, inspirującemu współczesną myśl językoznawczą na świecie.”

Poniżej relacja fotograficzna z pobytu Prof. Zoltána Kövecsesa w Kielcach i Sandomierzu.