Świętokrzyska Victoria dla prof. Reginy Renz

victoriaW kategorii „Osobowość” laureatem „Świętokrzyskiej Victorii” została  prof. dr hab.Regina Renz – osoba, która całe swoje zawodowe życie związała z Kielcami.  Powszechnie znany jest jej nieoceniony wkład w rozwój świętokrzyskiego szkolnictwa wyższego oraz integrację środowiska akademickiego. To właśnie pod jej kierownictwem największa uczelnia humanistyczna w regionie przekształciła się w pierwszy na Ziemi Świętokrzyskiej  uniwersytet klasyczny. Jako jedyna z kieleckiego środowiska akademickiego uczestniczy w pracach Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. –  Piękna kobieta, o blond włosach, humanistka, aktywna działaczka i organizatorka. Ona „czuje człowieka”, wie, czym należy kierować się w relacjach ludzkich. Cóż warte byłyby Kielce bez laureatki Świętokrzyskiej Victorii – Reginy Renz, czym byłby dziś nasz uniwersytet? – mówił prof. Stanisław Żak, wybitny literaturoznawca, historyk, senator I i II kadencji.
– Dziękuję całej społeczności akademickiej, profesorowi Ryszardowi Czarnemu, którą zgłosił moją kandydaturę do nagrody. Powstanie uniwersytetu klasycznego w Kielcach to nie tylko moja zasługa, ale przede wszystkie całego środowiska akademickiego i władz samorządowych, na wsparcie których uczelnia zawsze mogła liczyć – mówiła wzruszona prof. Regina Renz.

źródło:  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego