Zmarł Profesor Stanisław Bylina (1936-2017)

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Stanisława Byliny, wybitnego historyka, doktora honorowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, wieloletniego dyrektora Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN w Warszawie (1991-2009), pracownika Instytutu Historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach w latach 1985-1991, członka korespondenta Centrum Studiów Mediewistycznych Uniwersytetu Karola i Akademii Nauk Republiki Czeskiej w Pradze, kawalera Medalu Palackiego, znakomitego mediewisty, bohemisty, znawcy średniowiecznego folkloru, reliktów słowiańskich wierzeń pogańskich, husytyzmu oraz ruchów heretyckich.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 11 września 2017 r. o godz. 10.00 w Kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.