dzień otwarty WH

Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Z prawdziwą radością kierujemy do Was zaproszenie na Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który odbędzie się 15 marca 2024 roku.

Wzorem ubiegłorocznym, Dzień Otwarty WH 2024 zaplanowany został w trzech wzajemnie uzupełniających się częściach tak, aby uczniowie i towarzyszący im nauczyciele mogli jak najdokładniej poznać różnorodną ofertę naszego Wydziału.

• Pierwsza część wydarzenia to Gra Terenowa „HUMAN i styka” – do udziału w niej zapraszamy wszystkich chętnych. Zapewniamy dobrą zabawę, gorące emocje, dreszczyk rywalizacji i satysfakcję na mecie!
  • Druga część to spotkanie informacyjne z władzami Uniwersytetu i Wydziału, podczas którego na pewno uzyskacie odpowiedź na każde pytanie związane ze studiowaniem u nas!
  • Część trzecia natomiast to wyjątkowe, absolutnie unikatowe i nowoczesne w formie warsztaty przygotowane i prowadzone przez studentów i wykładowców oraz wykłady i pogadanki na tematy, które zainteresują każdego.

Aby umożliwić udział w grze terenowej jak największej liczbie uczniów zorganizujemy ją w dwóch turach; o godz. 9.00 i 11.00. Prawie wszystkie warsztaty także będą przeprowadzone w dwóch edycjach, natomiast wykłady tylko raz.

Link do zapisów na grę terenową oraz wybrany warsztat/wykład – znajdziecie poniżej.

ZAPISY NA WARSZTATY I WYKŁADY

ZAPISY NA GRĘ TERENOWĄ

Liczba miejsc na warsztaty i wykłady jest ograniczona, ale czeka na Was tak wiele różnych opcji – że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Na zgłoszenia czekamy do 8 marca, do godziny 16.00.

Przesyłamy także zaproszenie w formie video, które w Uniwersyteckim Centrum Mediów nagrali dla Was studenci – czekają na Was w tym roku wyjątkowo niecierpliwie, licząc na to, że poznają być może przyszłych studentów kieleckiej Humanistyki.

FILMOWE ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

W czasie gdy uczniowie będą brać udział w grze terenowej,  nauczyciele będą gośćmi Pani prof. Beaty Wojciechowskiej, Dziekan Wydziału Humanistycznego. Po raz pierwszy przygotowaliśmy także warsztaty specjalnie dla nauczycieli.

STRES i SEN – czyli jak zredukować stres i dobrze się wyspać!  – warsztaty z dyplomowaną psychoterapeutką – Moniką Tomaszewską

Globalizacja, natłok informacji, praca, niepokój towarzyszący szybkim zmianom we wszystkich obszarach współczesnego świata powodują, że trudno jest zapanować nad psycho-fizycznymi skutkami przebodźcowania.

Jest to jednak możliwe choć wymaga min. 15-minutowego zaangażowania dziennie, zapraszam do zapoznania się w głębokim psychoanalitycznym ujęciu z tematyką redukcji stresu, jego wpływu na choroby oraz dobrej regeneracji w zakresie poprawy jakości snu.

Warsztaty składają się z trzech części, każda z nich przybliży uczestnikowi jego indywidualne rozumienie siebie i swoich predyspozycji do regeneracji sił i budowania zasobów.

1. ZMĘCZENIE – STRES – WYPALENIE – CHOROBA
    1. co jest ważne, aby taka droga nie stała się osobistą historią?
    2. lub jak z niej zawrócić na dobre tory dobrostanu psychofizycznego?
  2. TECHNIKI redukcji stresu i poszukiwania szczęścia!!
  3. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o dobrym śnie.

Nasze wydarzenie honorowym patronatem objęli: Józef Bryk Wojewoda Świętokrzyski, Bogdan Wenta Prezydent Miasta Kielce oraz prof. dr hab. Stanisław Głuszek Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Przyjdźcie, sprawdźcie, przekonajcie się.

Czekamy na Was 15 marca od godziny 9.00!