05-11-2020

Uwaga! Przedłużamy rekrutację na szkolenia dla germanistów!

Logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej, UJK oraz Unii Europejskiej

Dodatkowa rekrutacja trwa od 05.11. do 12.11.2020!

Rozszerzeniu ulega również grupa docelowa na szkolenie Praca w niepewnych czasach, rekrutacja i kariera zawodowa w Europie i świecie. Obejmuje ona teraz nie tylko studentów II roku II stopnia, ale również  studentów III roku I stopnia oraz I roku II stopnia

FILOLOGIA GERMAŃSKA – WAŻNE!

Serdecznie zapraszamy studentów II i III roku studiów stacjonarnych I stopnia i studentów I i II roku studiów stacjonarnych II stopnia kierunku filologia germańska do wzięcia udziału w module podnoszenia kompetencji w ramach projektu AKCELERATOR ROZWOJU Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Osi priorytetowej III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działania 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych na podstawie umowy nr POWR.03.05.00-00-Z212/18 zawartej z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

W ramach wsparcia zapewnione będą następujące szkolenia/warsztaty:

1. Fonetyka języka niemieckiego na co dzień – dla II roku studiów I stopnia
  2. Wir verkaufen (uns) jeden Tag rozwój osobisty GERMANISTY – dla III roku I stopnia i dla I roku II stopnia
  3. Praca w niepewnych czasach, rekrutacja i kariera zawodowa w Europie i świecie – dla II roku II stopnia (zmiana grupy docelowej – informacja powyżej!)

Kursy zakończą się uzyskaniem dokumentów/certyfikatów/zaświadczeń potwierdzających nabyte kompetencje/kwalifikacje.

Rekrutacja trwa od 21 października do 30 października 2020 r.

Szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji znajdują się w Regulaminie Projektu  na stronie https://whum.ujk.edu.pl/dokumentacja-projektu-2/

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w projekcie odbywa się wyłącznie elektronicznie.

Dokumenty zgłoszeniowe: formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony: https://whum.ujk.edu.pl/dokumentacja-projektu-2/ (Formularz zgłoszeniowy kandydata do projektu), wypełnić, wydrukować, podpisać, zeskanować i w dniach od  21 do 30 października odesłać na adres mwesolowska@ujk.edu.pl. W razie problemów przy uzupełnianiu formularzu możliwy jest kontakt e-mailowy mwesolowska@ujk.edu.pl lub telefoniczny, w godzinach 9:00-14:00, telefon: 41 349 71 02 (po uprzednim umówieniu drogą e-mailową, ze względu na system zmianowy pracowników Dziekanatu). Można również przybyć osobiście (po wcześniejszym umówieniu e-mailowym mwesolowska@ujk.edu.pl) w godzinach 9:00-14:00, pokój nr 42, w budynku CJO ul. Uniwersytecka 17, zachowując pełne rygory związane z sytuacją epidemiczną.

Do formularza należy dołączyć posiadane załączniki o dodatkowych aktywnościach.

Kryteria rekrutacji do modułu podnoszenia kompetencji:

1) Status studenta/-tki czterech ostatnich semestrów studiów kierunków: potwierdzony zaświadczeniem z Dziekanatu*,

2) Średnia ocen z ostatniego zaliczonego semestru studiów – liczba pkt = wysokość średniej, potwierdzenie – zaświadczenie z dziekanatu WH*.

3) Udokumentowana działalność i aktywność: a) w kołach naukowych (1pkt: 1-2 aktywności; 2 pkt:3 i więcej aktywności), b) w organizacjach studenckich innych niż koło naukowe (1pkt: 1-2 aktywności; 2 pkt: 3 i więcej aktywności), c)w organizacjach o charakterze wolontaryjno-charytatywnym tj. fundacje, stowarzyszenia itp. (1 pkt: 1-2 aktywności; 2 pkt: 3 i więcej aktywności),–potwierdzeniem ww. aktywności mogą być: skan kserokopii legitymacji; umowy; zaświadczenie opiekuna koła naukowego, zarządu organizacji, osób uprawnionych do reprezentowania organizacji.

4) Dodatkowe praktyki zawodowe nie wynikające z planu studiów (1 pkt: 1-2 aktywności; 2 pkt: 3 i więcej aktywności) – weryfikacja na podstawie skanu umowy/porozumienia/zaświadczenia.

* ze względu na sytuację epidemiczną Student nie dołącza zaświadczenia o średniej ocen z Dziekanatu. W toku rekrutacji komisja rekrutacyjna pozyska potwierdzenie wpisanych średnich z Dziekanatu.

ul. Uniwersytecka 17

e-mail: whum@ujk.edu.pl